Okresní kolo Olympiády v českém jazyce 2018

- napsáno 30. ledna 2018 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

V pondělí 29.1.  2018  se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce (OČJ). Soutěž je určena žákům 8. a 9. tř. Naši školu reprezentovali vítězové školního kola Monika Strnadová, David Tkadlec (oba žáci 9.tř.). Úkoly nebývají snadné. Důležité je porozumět zadání, které mnohdy klade důraz na logické myšlení a čtenářskou gramotnost. Součástí OČJ byla i slohová práce na téma: „Ve škole mi chybí jeden předmět, a to…“.

Ve velké konkurenci škol a  v počtu 60 žáků se naši žáci sice neumístili na žádném z medailových míst, ale přesto se nemusí za své výkony stydět. Děkujeme jim oběma za reprezentaci školy a  také p. uč. Z. Miklasové za jejich  vzornou přípravu.

Mgr. Renata Chromíková, vedoucí předmětové komise ČJ

zpráva „Okresní kolo Olympiády v českém jazyce 2018” již byla zobrazena 342x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: