Okresní kolo Olympiády v českém jazyce 2018

- napsáno 30. ledna 2018 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

V pondělí 29.1.  2018  se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce (OČJ). Soutěž je určena žákům 8. a 9. tř. Naši školu reprezentovali vítězové školního kola Monika Strnadová, David Tkadlec (oba žáci 9.tř.). Úkoly nebývají snadné. Důležité je porozumět zadání, které mnohdy klade důraz na logické myšlení a čtenářskou gramotnost. Součástí OČJ byla i slohová práce na téma: „Ve škole mi chybí jeden předmět, a to…“.

Ve velké konkurenci škol a  v počtu 60 žáků se naši žáci sice neumístili na žádném z medailových míst, ale přesto se nemusí za své výkony stydět. Děkujeme jim oběma za reprezentaci školy a  také p. uč. Z. Miklasové za jejich  vzornou přípravu.

Mgr. Renata Chromíková, vedoucí předmětové komise ČJ

zpráva „Okresní kolo Olympiády v českém jazyce 2018” již byla zobrazena 248x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.