Oslavili jsme Den Země

- napsáno 22. dubna 2010 v kategorii Ze školy autorem Administrátor

zs-stitna-2010-den-zeme-03-uvod Po roce jsme si na naší škole opět připomněli Den Země. Jedná se o mezinárodní svátek oslavující naši planetu, který připadá každoročně na 22. dubna. Žáci 1. až 5. ročníku v tento den získávali zajímavou a zábavnou formou informace o ochraně přírody a o nutnosti třídit odpady. Děti řešily tajenky, rébusy, matematické příklady zaměřené k ochraně přírody. Na interaktivní tabuli plnily úkoly související s tříděním odpadů, nechyběla ani ukázka s barevnými igelitovými pytli. Své vědomosti měřily v soutěži AZ kvíz.

Žáci také poznávali rostliny a živočichy. Někteří nezapomněli na své zdraví a připravili si zdravou svačinku. Všichni prožili příjemnou část dne. Na druhém stupni se v rámci Dne Země opět konala mezitřídní soutěž. Jednotlivé třídy procházely různá stanoviště, kde plnily soutěžní úkoly související se Zemí. Žáci museli prokázat nejen své znalosti, ale i schopnost komunikovat, řešit problémy, domluvit se při rozdělování úkolů. Se všemi nástrahami se nejlépe vyrovnala třída 9. ročníku, která tímto obhájila loňské vítězství. Po celý čas nás obklopovala velmi příjemná a soutěživá atmosféra.

zpráva „Oslavili jsme Den Země” již byla zobrazena 1114x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: