Osvětim 2014

- napsáno 10. listopadu 2014 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

osvetim-14-velka

V pátek 7. listopadu 2014 se uskutečnila dějepisná exkurze 8. a 9. tříd  do bývalého koncentračního tábora (dále jen KT) v OSVĚTIMI  v Polsku.

Ze Štítné jsme autobusem odjížděli za časných ranních hodin. Na místě byl každé třídě přidělen česky mluvící průvodce. Díky jejich podrobnému výkladu jsme se mohli více dozvědět o odstrašující historii obou částí KT (Birkenau I., Birkenau II.).

V Birkenau I. jsme prošli jednotlivé „baráky“,  v nichž se nachází množství expozic s dochovaným hmotným majetkem vězňů (např. brýle, krémy na ruce, lžíce…) apod.

V Birkenau II. jsme stáli na pověstné rampě, kde se konala pravidelná selekce. Rovněž nás zaujaly vězeňské ubikace sloužící původně jako stáje pro koně.

Po náročné tříhodinové prohlídce osvětimského muzea jsme se ještě zastavili v nákupním centru TESCO v Novém Jičíně.  Domů jsme se vrátili kolem 19. hodiny.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Osvětim 2014” již byla zobrazena 681x