ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Paříž, Oxford, Londýn 2015

- napsáno 25. května 2015 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

unnamed-1

Konečně nastal náš očekávaný den, kdy jsme odjeli na poznávací zájezd do Paříže, Oxfordu a Londýna. Po cestě se k nám přidala škola ze Záhřebu. Pak jsme již plynule pokračovali přes Německo do Francie.

Ráno jsme se probudili do sluncem prozářené Paříže. Nejprve jsme navštívili Eiffelovu věž, z níž byl nádherný výhled. Poté jsme měli projížďku po řece Seině, odkud jsme zhlédli další část Paříže. Katedrálou Notre-Dame a Vítězným obloukem jsme ukončili prohlídku Paříže. Poté jsme autobusem odjeli k našemu ubytování na F1.

Přes Lamanšský průliv jsme přepluli trajektem a na konci plavby nás vítaly bílé útesy Doverské. Autobusem jsme pokračovali do studijního města Oxford, kde jsme viděli středověké historické univerzitní budovy. V jedné z nich se natáčel Harry Potter.

 Přesunuli jsme se do Londýna, kde si nás vyzvedly rodiny, ve kterých jsme byli ubytováni.  Ráno jsme se sešli u autobusu a odjeli jsme do centra tohoto rušného velkoměsta. Čekalo nás typické anglické počasí, které však nikoho neodradilo. Prohlídku Londýna jsme zahájili na London Eye, největším vyhlídkovém kole na světě, které stojí na břehu Temže od roku 1999. Viděli jsme pod sebou celý Londýn. Při pěší prohlídce jsme neminuli historické památky jako jsou Houses of Parliament s věží  Big Ben, Nelsonův sloup na Trafalgarském náměstí nebo Buckinghamský palác, sídlo britské královny.  Odtud jsme se přemístili k British Muzeum, které patří k nejvýznamnějším muzeím historie a kultury.  Náš výlet v Londýně jsme zakončili dvouhodinovým rozchodem na Oxford Street, kde jsme si zakoupili drobné dárky pro své nejbližší. Poté jsme se metrem přesunuli k našemu autobusu.

I když cesta zpět byla pro mnohé nekonečná a unavující, zájezd se všem líbil a moc jsme si ho užili. Jeli jsme s cestovní kanceláří Školní zájezdy Brno. Chtěli bychom poděkovat za to, že jsme se zpátky vrátili zdraví. Poděkování patří  také paní učitelce Růžičkové, která nám tak skvělý zájezd vybrala.

                                                         Účastníci zájezdu – žáci 8. a 9. třídy

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Paříž, Oxford, Londýn 2015” již byla zobrazena 775x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg