Pasování na čtenáře 2019

- napsáno 15. května 2019 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-2190-velka

V úterý 14. 5. 2019 byli naši prvňáčci pasováni v místní knihovně na čtenáře. Přišla se na ně podívat paní starostka Mgr. J. Machučová a v závěru pan ředitel Mgr. J. Hnaníček. Prvňáčci  museli prokázat, že umí číst. Každý z nich na vybrané písmenko vymyslel slovo, někteří žáci přečetli hádanky, ostatní hádali řešení. Po splnění úkolů knihovnu navštívili král a královna a proběhlo  slavnostní pasování na čtenáře. Každý dostal čtenářský průkaz a knihu. Děti měly obrovskou radost a hned si vybraly knížku k půjčení domů.

Přejeme všem prvňáčkům, aby se kniha pro ně stala nejlepším kamarádem a celoživotním zdrojem informací a radosti.

Zdenka Vargová

zpráva „Pasování na čtenáře 2019” již byla zobrazena 58x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.