Pasování na čtenáře 2019

- napsáno 15. května 2019 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-2190-velka

V úterý 14. 5. 2019 byli naši prvňáčci pasováni v místní knihovně na čtenáře. Přišla se na ně podívat paní starostka Mgr. J. Machučová a v závěru pan ředitel Mgr. J. Hnaníček. Prvňáčci  museli prokázat, že umí číst. Každý z nich na vybrané písmenko vymyslel slovo, někteří žáci přečetli hádanky, ostatní hádali řešení. Po splnění úkolů knihovnu navštívili král a královna a proběhlo  slavnostní pasování na čtenáře. Každý dostal čtenářský průkaz a knihu. Děti měly obrovskou radost a hned si vybraly knížku k půjčení domů.

Přejeme všem prvňáčkům, aby se kniha pro ně stala nejlepším kamarádem a celoživotním zdrojem informací a radosti.

Zdenka Vargová

zpráva „Pasování na čtenáře 2019” již byla zobrazena 94x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: