Předvánoční zamyšlení deváťáků

- napsáno 19. prosince 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Žáci 9. ročníku pracovali na projektu „Malý princ“. Doufáme, že i vás osloví jejich komentář k citátům z tohoto díla.

Velmi dlouho jsem si tu knihu chtěla přečíst. Nejlepší kniha na světě – alespoň podle mého názoru…Nejlepší na ní je to, že ji můžete číst a číst a číst…a vždy tam objevíte něco navíc, něco co vás osloví. Moje nové životní heslo zní: Správně vidíme jen srdcem, co je důležité – je očím neviditelné.

„JSTE KRÁSNÉ, ALE JSTE PRÁZDNÉ.“

Většina lidí je natolik povrchní, že je nezajímá, co je ve vašem nitru.

„MY, CO CHÁPEME ŽIVOT, NESTARÁME SE VŮBEC O ČÍSLA.“

…Ani já jsem tedy ještě nepochopila život.

Žijeme v době, která se nás pořád ptá:

„Kolik?“ a podle toho měříme svou hodnotu.

A koho zajímá doopravdy, jak ten druhý se cítí, ….

Většinou se sice ptáme, ale jen ze slušnosti.

„VŠICHNI DOSPĚLÍ BYLI DĚTMI, ALE MÁLOKDO SI NA TO PAMATUJE.“

Málokdo z dospělých dnes pochopí, co pro dítě znamená „SNÍH“. Dospělí vidí jen problémy – srážky, odhrnování, práci…Ale děti vidí něco naprosto úžasného.

„SVĚT SLZ JE TAK ZÁHADNÝ…“

Za každou slzou je nějaký příběh,

příběh štěstí či smutku.

„MILUJEŠ, PROTOŽE MILUJEŠ… K LÁSCE NEPOTŘEBUJI DŮVOD“.

To nepotřebuje komentář. Když miluješ, tak miluješ -  a tečka. Není třeba se ptát „proč“. Láska má být nezištná.

„BRAL VÁŽNĚ BEZVÝZNAMNÁ SLOVA A PROTO BYL VELICE NEŠŤASTNÝ.“

Někdy nad sebou necháváme zaznít slova a ty nám pak vládnou, a pak jsme nešťastní.

„LIDÉ VŠECHNO KUPUJÍ, ALE PROTOŽE NEEXISTUJE OBCHOD S PŘÁTELI, LIDÉ UŽ PŘÁTELE NEMAJÍ…“

Ne všechno se dá koupit (láska, přátelství…).

„CO TO ZNAMENÁ OCHOČIT? JE TO NĚCO, NA CO SE NEZAPOMÍNÁ. ZNAMENÁ TO VYTVOŘIT POUTA.“

Lidé se bojí dnes vytvořit vztahy…pouta…

„STÁVÁŠ SE NAVŽDY ZODPOVĚDNÝM ZA TO, COS K SOBĚ PŘIPOUTAL.“

Hodně lidí dnes odchází ze vztahu,

který se jim zdá příliš složitý na vyřešení.

A tak se stane, že to, co k sobě připoutali,

bezstarostně odhodí stranou.

zpráva „Předvánoční zamyšlení deváťáků” již byla zobrazena 209x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.