Prvňáčci na Kosence

- napsáno 6. prosince 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

stazeny-soubor-35-241

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 navštívili žáci 1. třídy dřevěnici Kosenka ve Valašských Kloboukách. Prožili Vánoce jako za starých časů. Dýchlo na ně nejen teplo sálajícího ohně a vůně bylinkového čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti si zazpívaly koledy, dozvěděly se, co znamená adventní věnec, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, zavzpomínaly na zvyky a pranostiky, které se váží ke svátkům Kateřiny, Barbory, Mikuláše i Lucie. Společně upekly sladké vánoční pečivo „pány“ a vlastnoručně vyrobily svíčku ze včelího vosku. Návštěva se jim velmi líbila.

Zdenka Vargová

zpráva „Prvňáčci na Kosence” již byla zobrazena 23x

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.