R-Ego - 3. a 4. ročník

- napsáno 12. února 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

rego-3-4-velka

Žáci 3. a 4. třídy se v úterý 16. 2. 2016 zúčastnili vzdělávacího programu poradenského centra R-Ego Slavičín.
Třeťáci se společně zamýšleli nad tím, v čem jsou lidé stejní a v čem se liší. V průběhu programu si uvědomili, že každý člověk je něčím vyjímečný.  Přemýšleli i o tom, zda by chtěli žít v jiné zemi, popřípadě, co by jim scházelo. V závěru  programu pochopili, že každý, kdo přesídlí do jiné země má nelehkou situaci  a je vděčný za pomoc.
Téma pro čtvťáky bylo – „S úsměvem do školy.“ Děti si připomněly třídní pravidla, diskutovaly o jejich dodržování a porušování, co se jim líbí, nebo nelíbí na chování spolužáků.  Učily se vyjádřit své připomínky vůči chování druhého člověka.
Program děti zaujal a aktivně se do diskusí zapojovaly.

Mgr. Zdenka Vargová, Mgr. Markéta Petrů

zpráva „R-Ego - 3. a 4. ročník” již byla zobrazena 366x

Seznam dětí přijatých do 1. ročníku školního roku 2018/2019 najdete ZDE.

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.