R-Ego - 3. a 4. ročník

- napsáno 12. února 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

rego-3-4-velka

Žáci 3. a 4. třídy se v úterý 16. 2. 2016 zúčastnili vzdělávacího programu poradenského centra R-Ego Slavičín.
Třeťáci se společně zamýšleli nad tím, v čem jsou lidé stejní a v čem se liší. V průběhu programu si uvědomili, že každý člověk je něčím vyjímečný.  Přemýšleli i o tom, zda by chtěli žít v jiné zemi, popřípadě, co by jim scházelo. V závěru  programu pochopili, že každý, kdo přesídlí do jiné země má nelehkou situaci  a je vděčný za pomoc.
Téma pro čtvťáky bylo – „S úsměvem do školy.“ Děti si připomněly třídní pravidla, diskutovaly o jejich dodržování a porušování, co se jim líbí, nebo nelíbí na chování spolužáků.  Učily se vyjádřit své připomínky vůči chování druhého člověka.
Program děti zaujal a aktivně se do diskusí zapojovaly.

Mgr. Zdenka Vargová, Mgr. Markéta Petrů

zpráva „R-Ego - 3. a 4. ročník” již byla zobrazena 500x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.