ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Sametová soutěž

- napsáno 18. prosince 2009 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

zs-stitna-2009-sametova-soutez-02-uvod V pátek 18. prosince 2009 jsme pro žáky 8. a 9. ročníku připravili v rámci projektu „Gabra a Málinka před interaktivní tabulí“ soutěž k 20. výročí událostí 17. listopadu 1989. Do soutěže se přihlásilo devět tříčlenných družstev. Každé družstvo dostalo předem okruhy otázek, na které se mělo připravit. Odpovědi si pak žáci hledali na internetu, v encyklopediích, ale získávali je  také od rodičů a prarodičů. Otázky se týkaly dějepisných znalostí, zeměpisných změn po roce 1989 a poznávání známých osobností této doby.

První  – vyřazovací kolo soutěže proběhlo v pracovně PC, kde jsme využili stávající výukové programy. Čtyři vítězná družstva pak pokračovala v porovnávání svých znalostí v pracovně dějepisu. Zde pomocí interaktivní tabule odpovídali žáci na otázky z uvedených okruhů. Po náročném boji zvítězilo družstvo ve složení: Jiří Machara, Vlasta Bařinková, Andrea Černíčková.Vítězům srdečně blahopřejeme a doufáme, že získané znalosti zúročí v dalším studiu. Byli jsme velmi mile překvapeni poctivou přípravou soutěžících, týmovou prací jednotlivých družstev a atmosférou celé soutěže. Žáci prokázali opravdu dobré znalosti o této době a velmi nás potěšil jejich zájem o nedávné dějiny a změny v naší společnosti.

Všem soutěžícím za jejich práci děkujeme.

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Sametová soutěž” již byla zobrazena 995x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

20.08.2019
Oznamujeme rodičům nových žáků, že od pondělí 26. 8. 2019 si mohou  od 8,00 do 14,00 hodin vyzvedávat v kanceláři ŠJ čipy a informační leták ke stravování. Záloha na čip činí 100 Kč.

Ceny stravného od 1. 9. 2019

 • 7 – 10 let         26,– Kč
 • 11 – 14 let       27,– Kč
 • 15 a více let    28,– Kč

 

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

Cena obědu činí 75,– Kč.

11.07.2019
PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

 • aktovku, pouzdro
 •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
 •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
 • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)                    
 • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
 • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
 • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
 • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
 •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

 

Pro vaše dítě jsme objednali:  

 • sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
 • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2019

 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg