Školní kolo dějepisné olympiády

- napsáno 22. listopadu 2018 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-0199-velka

Dne 21. 11. 2018 se na naší škole uskutečnilo školní kolo DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY. Z 8.  a 9. ročníku se sešlo celkem 17 zájemců o toto historické klání. Téma letošního roku znělo:

„Za poznáním,  za obchodem i za prací,  aneb cesty jako tepny civilizace“. Otázky se týkaly hlavně dějepisného učiva  7. a  8.ročníku. Mnohé úkoly korespondovaly ale i s učivem v literatuře či zeměpisu. Šlo tedy
o široký záběr vědomostí, který museli naši žáci aplikovat v praxi.
Součástí úloh byly např. zeměpisné mapy, různé obrázky, literární souvislosti apod….Maximálně mohli žáci dosáhnout 70 bodů.

Nejúspěšnější řešitelé:

• 1. místo MARTIN SÁBA (60 bodů) – 8.ročník
  • 2. místo ADAM SVÁROVSKÝ (59 bodů) – 8.ročník
  • 3. místo DAVID HORŇÁK (49 bodů) – 9.ročník

Všichni tři vítězové postupují automaticky do okresního kola, které se uskuteční 17.ledna 2019 ve Zlíně.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Školní kolo dějepisné olympiády” již byla zobrazena 238x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: