Školní kolo dějepisné olympiády

- napsáno 22. listopadu 2018 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-0199-velka

Dne 21. 11. 2018 se na naší škole uskutečnilo školní kolo DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY. Z 8.  a 9. ročníku se sešlo celkem 17 zájemců o toto historické klání. Téma letošního roku znělo:

„Za poznáním,  za obchodem i za prací,  aneb cesty jako tepny civilizace“. Otázky se týkaly hlavně dějepisného učiva  7. a  8.ročníku. Mnohé úkoly korespondovaly ale i s učivem v literatuře či zeměpisu. Šlo tedy
o široký záběr vědomostí, který museli naši žáci aplikovat v praxi.
Součástí úloh byly např. zeměpisné mapy, různé obrázky, literární souvislosti apod….Maximálně mohli žáci dosáhnout 70 bodů.

Nejúspěšnější řešitelé:

• 1. místo MARTIN SÁBA (60 bodů) – 8.ročník
  • 2. místo ADAM SVÁROVSKÝ (59 bodů) – 8.ročník
  • 3. místo DAVID HORŇÁK (49 bodů) – 9.ročník

Všichni tři vítězové postupují automaticky do okresního kola, které se uskuteční 17.ledna 2019 ve Zlíně.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Školní kolo dějepisné olympiády” již byla zobrazena 115x

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.