Školní kolo olympiády z českého jazyka 2015

- napsáno 11. prosince 2015 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

V úterý 1. 12. 2015 se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce (OČJ). Soutěž je určena žákům 8. a 9. tř. Úkoly nebývají lehké. Důležité je porozumět zadání, které mnohdy klade důraz na logické myšlení a čtenářskou gramotnost. Autoři OČJ žákům „zkomplikovali život“ jídelním lístkem, v němž se vyskytovaly různé záludnosti českého jazyka.

Součástí OČJ je také slohová práce.   Letos na téma „Nežijeme proto, abychom jedli, ale…“ (úvaha) V soutěži si nakonec nejlépe vedli žáci 8. ročníků  a obsadili všechna „medailová“ místa, přičemž do okresního kola postupují soutěžící z 1. a 2. místa.

Výsledky češtinářského klání jsou tedy následující:

Jméno a třída

Počet bodů

Ondřej Hnilo (8. A)

24 bodů

Denisa Hnaníčková (8. A)

21 bodů

Kateřina Fojtíková  (8. B)

18 bodů

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Školní kolo olympiády z českého jazyka 2015” již byla zobrazena 409x

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.

Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ.

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

• Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy