ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Školní kolo olympiády z českého jazyka 2015

- napsáno 11. prosince 2015 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

V úterý 1. 12. 2015 se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce (OČJ). Soutěž je určena žákům 8. a 9. tř. Úkoly nebývají lehké. Důležité je porozumět zadání, které mnohdy klade důraz na logické myšlení a čtenářskou gramotnost. Autoři OČJ žákům „zkomplikovali život“ jídelním lístkem, v němž se vyskytovaly různé záludnosti českého jazyka.

Součástí OČJ je také slohová práce.   Letos na téma „Nežijeme proto, abychom jedli, ale…“ (úvaha) V soutěži si nakonec nejlépe vedli žáci 8. ročníků  a obsadili všechna „medailová“ místa, přičemž do okresního kola postupují soutěžící z 1. a 2. místa.

 

Výsledky češtinářského klání jsou tedy následující:

 

 

 

Jméno a třída

 

 

Počet bodů

 

Ondřej Hnilo (8. A)

 

 

24 bodů

 

 

 

Denisa Hnaníčková (8. A)

 

 

21 bodů

 

 

Kateřina Fojtíková  (8. B)

 

 

18 bodů

 

 

                                                                                                                                                                                                           Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Školní kolo olympiády z českého jazyka 2015” již byla zobrazena 409x
fzs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 190 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

09.02.2018
Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší. 

22.01.2018
Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ. 

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

  • Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku 
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Kritéria pro přijímání žáků do 1. třídy

Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
grafická úprava a správa stránek, redakční systém, použité fotografie
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg