Školní kolo olympiády z českého jazyka 2015

- napsáno 11. prosince 2015 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

V úterý 1. 12. 2015 se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce (OČJ). Soutěž je určena žákům 8. a 9. tř. Úkoly nebývají lehké. Důležité je porozumět zadání, které mnohdy klade důraz na logické myšlení a čtenářskou gramotnost. Autoři OČJ žákům „zkomplikovali život“ jídelním lístkem, v němž se vyskytovaly různé záludnosti českého jazyka.

Součástí OČJ je také slohová práce.   Letos na téma „Nežijeme proto, abychom jedli, ale…“ (úvaha) V soutěži si nakonec nejlépe vedli žáci 8. ročníků  a obsadili všechna „medailová“ místa, přičemž do okresního kola postupují soutěžící z 1. a 2. místa.

Výsledky češtinářského klání jsou tedy následující:

Jméno a třída

Počet bodů

Ondřej Hnilo (8. A)

24 bodů

Denisa Hnaníčková (8. A)

21 bodů

Kateřina Fojtíková  (8. B)

18 bodů

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Školní kolo olympiády z českého jazyka 2015” již byla zobrazena 464x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.