Školní kolo olympiády z českého jazyka 2018

- napsáno 10. ledna 2018 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

V pátek 5.1.2018  se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce (OČJ). Soutěž je určena žákům 8. a 9. tř. Úkoly nebývají lehké. Důležité je porozumět zadání, které mnohdy klade důraz na logické myšlení a čtenářskou gramotnost.

V soutěži si nakonec nejlépe vedli žáci 9. ročníku  a obsadili první dvě postupová  místa. Do okresního kola, které se bude konat 29. 1. 2018 ve Zlíně, postupují Monika Strnadová a David Tkadlec.

Konečné pořadí:

1.místo Monika Strnadová

2. místo David Tkadlec

3. místo Ivana Šerá, Lucie Struhařová, Alžběta Vilímková (9. roč.), Sára Strnadová (8. roč.)

Mgr. Zdeňka Miklasová

zpráva „Školní kolo olympiády z českého jazyka 2018” již byla zobrazena 302x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.