Školní kolo olympiády z českého jazyka 2018

- napsáno 10. ledna 2018 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

V pátek 5.1.2018  se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce (OČJ). Soutěž je určena žákům 8. a 9. tř. Úkoly nebývají lehké. Důležité je porozumět zadání, které mnohdy klade důraz na logické myšlení a čtenářskou gramotnost.

V soutěži si nakonec nejlépe vedli žáci 9. ročníku  a obsadili první dvě postupová  místa. Do okresního kola, které se bude konat 29. 1. 2018 ve Zlíně, postupují Monika Strnadová a David Tkadlec.

Konečné pořadí:

1.místo Monika Strnadová

2. místo David Tkadlec

3. místo Ivana Šerá, Lucie Struhařová, Alžběta Vilímková (9. roč.), Sára Strnadová (8. roč.)

Mgr. Zdeňka Miklasová

zpráva „Školní kolo olympiády z českého jazyka 2018” již byla zobrazena 336x