Školní kolo olympiády z českého jazyka 2018

- napsáno 10. ledna 2018 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

V pátek 5.1.2018  se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce (OČJ). Soutěž je určena žákům 8. a 9. tř. Úkoly nebývají lehké. Důležité je porozumět zadání, které mnohdy klade důraz na logické myšlení a čtenářskou gramotnost.

V soutěži si nakonec nejlépe vedli žáci 9. ročníku  a obsadili první dvě postupová  místa. Do okresního kola, které se bude konat 29. 1. 2018 ve Zlíně, postupují Monika Strnadová a David Tkadlec.

Konečné pořadí:

1.místo Monika Strnadová

2. místo David Tkadlec

3. místo Ivana Šerá, Lucie Struhařová, Alžběta Vilímková (9. roč.), Sára Strnadová (8. roč.)

Mgr. Zdeňka Miklasová

zpráva „Školní kolo olympiády z českého jazyka 2018” již byla zobrazena 451x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: