Sluneční soustava

- napsáno 21. září 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-3488-velka

Ve středu 21. 9. 2016 navštívil naši školu pan Tomáš Hynek, pracovník Centra tmavé oblohy – Beskydy. Pro žáky 3. a 4. ročníku měl připravenou prezentaci o Sluneční soustavě. Žáci se dověděli nejen základní informace, ale také praktické znalosti, které mohou využít pod skutečnou hvězdnou oblohou. Žáci 5. a 6. ročníku se zajímavou formou prostřednictvím projekce fotografií a animací seznámili se Sluncem a ději, které na Slunci můžeme vidět. Protože bylo zataženo, nemohli bohužel pozorovat Slunce dalekohledem, který pan Hynek přivezl. Program přispěl k rozšíření vědomostí o Sluneční soustavě.

zpráva „Sluneční soustava” již byla zobrazena 526x

05.11.2018
Dny řemesel

Dne 15. 11. 2018 proběhne ve vybraných provozovnách ve Valašských Kloboukách, Vlachovicích a v Brumově-Bylnici od 13 do 16 hodin Den otevřených dveří. Akce je určena pro žáky 8. a 9. ročníků, kteří se i se svými rodiči mohou přesvědčit, že řemeslo je jednou z možností, jak se v budoucnu uplatnit.

Pozvánka – Dny řemesel