Sluneční soustava

- napsáno 21. září 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-3488-velka

Ve středu 21. 9. 2016 navštívil naši školu pan Tomáš Hynek, pracovník Centra tmavé oblohy – Beskydy. Pro žáky 3. a 4. ročníku měl připravenou prezentaci o Sluneční soustavě. Žáci se dověděli nejen základní informace, ale také praktické znalosti, které mohou využít pod skutečnou hvězdnou oblohou. Žáci 5. a 6. ročníku se zajímavou formou prostřednictvím projekce fotografií a animací seznámili se Sluncem a ději, které na Slunci můžeme vidět. Protože bylo zataženo, nemohli bohužel pozorovat Slunce dalekohledem, který pan Hynek přivezl. Program přispěl k rozšíření vědomostí o Sluneční soustavě.

zpráva „Sluneční soustava” již byla zobrazena 366x

Seznam dětí přijatých do 1. ročníku školního roku 2018/2019 najdete ZDE.

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.