Soutěž Historie počítačů 2015

- napsáno 3. června 2015 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

V úterý 2. 6. 2015 si v rámci výuky výpočetní techniky žáci 5. ročníku ověřili své znalosti o historii počítačů. Odpovídali na otázky, které se týkaly vývoje počítačů, poznávali jednotlivá zařízení na obrázcích a určovali i významné osobnosti z daného oboru. Nejlépe si překvapivě vedlo družstvo děvčat ve složení: Šárka Tomečková, Tereza Burďáková, Petra Hýblová, Anežka Hrnčiříková.

Eva Trávníčková

zpráva „Soutěž Historie počítačů 2015” již byla zobrazena 464x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.