Valašská škola maminkám

- napsáno 22. května 2015 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

den-matek-15-velka-926

Ve čtvrtek 21. 5. 2015 jsme zorganizovali den otevřených dveří, který jsme věnovali především maminkám. Hlavním tématem se stal odkaz Gabry a Málinky, valašské tradice a historie. Na úvod přivítal všechny hosty svým vystoupením na školním nádvoří Javorníček. Pak si každý návštěvník mohl vybrat z bohaté nabídky programů – divadelní představení, kvízy, prohlídku staré třídy a didaktické techniky, výstavu obrazů… Své putování školou většina návštěvníků ukončila ve školní jídelně, kde probíhala ochutnávka tradičních valašských jídel.

Děkujeme všem, kteří se na zdárném průběhu akce podíleli a veřejnosti za její zájem a ohlasy.

zpráva „Valašská škola maminkám” již byla zobrazena 634x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.