Vánoce na Kosence 2016

- napsáno 15. prosince 2016 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

vecernicek-009-124

Ve středu  14. 12. 2016 navštívili žáci 1. třídy  dřevěnici  na Kosence ve Valašských Kloboukách. Prožili Vánoce jako za starých časů. Dýchlo na ně nejen teplo sálajícího ohně a vůně bylinkového čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti si vzpomněly na koledy, dozvěděly se, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, co znamená adventní věnec, zavzpomínaly na zvyky a pranostiky, které se váží ke svátkům Svaté Kateřiny, Barbory, Mikuláše i Lucie. Společně upekly sladké vánoční pečivo a vlastnoručně si také vyrobily svíčku ze včelího vosku. Dětem se návštěva líbila.

Zdenka Vargová

zpráva „Vánoce na Kosence 2016” již byla zobrazena 312x

Od 1. 10. 2018 se zvyšuje cena stravného o 2,– Kč.