ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Vánoce na Kosence 2016

- napsáno 15. prosince 2016 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

vecernicek-009-124

Ve středu  14. 12. 2016 navštívili žáci 1. třídy  dřevěnici  na Kosence ve Valašských Kloboukách. Prožili Vánoce jako za starých časů. Dýchlo na ně nejen teplo sálajícího ohně a vůně bylinkového čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti si vzpomněly na koledy, dozvěděly se, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, co znamená adventní věnec, zavzpomínaly na zvyky a pranostiky, které se váží ke svátkům Svaté Kateřiny, Barbory, Mikuláše i Lucie. Společně upekly sladké vánoční pečivo a vlastnoručně si také vyrobily svíčku ze včelího vosku. Dětem se návštěva líbila.

                                                                  Zdenka Vargová

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Vánoce na Kosence 2016” již byla zobrazena 425x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg