ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Vánoce na Kosence 2016

- napsáno 15. prosince 2016 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

vecernicek-009-124

Ve středu  14. 12. 2016 navštívili žáci 1. třídy  dřevěnici  na Kosence ve Valašských Kloboukách. Prožili Vánoce jako za starých časů. Dýchlo na ně nejen teplo sálajícího ohně a vůně bylinkového čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti si vzpomněly na koledy, dozvěděly se, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, co znamená adventní věnec, zavzpomínaly na zvyky a pranostiky, které se váží ke svátkům Svaté Kateřiny, Barbory, Mikuláše i Lucie. Společně upekly sladké vánoční pečivo a vlastnoručně si také vyrobily svíčku ze včelího vosku. Dětem se návštěva líbila.

                                                                  Zdenka Vargová

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Vánoce na Kosence 2016” již byla zobrazena 160x
fzs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 190 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

09.02.2018
Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší. 

22.01.2018
Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ. 

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

  • Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku 
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Kritéria pro přijímání žáků do 1. třídy

Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
grafická úprava a správa stránek, redakční systém, použité fotografie
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg