Vánoce na Kosence 2016

- napsáno 15. prosince 2016 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

vecernicek-009-124

Ve středu  14. 12. 2016 navštívili žáci 1. třídy  dřevěnici  na Kosence ve Valašských Kloboukách. Prožili Vánoce jako za starých časů. Dýchlo na ně nejen teplo sálajícího ohně a vůně bylinkového čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti si vzpomněly na koledy, dozvěděly se, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, co znamená adventní věnec, zavzpomínaly na zvyky a pranostiky, které se váží ke svátkům Svaté Kateřiny, Barbory, Mikuláše i Lucie. Společně upekly sladké vánoční pečivo a vlastnoručně si také vyrobily svíčku ze včelího vosku. Dětem se návštěva líbila.

Zdenka Vargová

zpráva „Vánoce na Kosence 2016” již byla zobrazena 160x

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.

Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ.

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

• Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy