Vaříme zdravě - 8. ročník

- napsáno 6. března 2017 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-4611-866

V úterý 27.2.2017 si žáci 8. třídy do školy kromě učebnic a sešitů přinesli také suroviny na vaření. V rámci předmětu výchova ke zdraví a tématu zdravý životní styl a zdravá strava jsme se dohodli, že si žáci ve skupinách vyzkouší uvařit, ochutnat a ohodnotit vybrané „zdravé“ recepty.

Žáci se k vaření postavili velmi svědomitě – výběrem surovin, receptů, přípravou i následnou prezentací jídla. Namlsal se nejen žaludek, ale i oči.

Mezi recepty se objevily např. ovesné lívance s lesním ovocem, tortilla s kuřecím masem a zeleninou, tuňákový salát s kukuřicí a těstovinami, špaldové palačinky s domácí zavařeninou, kuřecí maso se zeleninou a těstovinami apod. Pochutnali si žáci i paní učitelka.Vyplazly jazyk

Mgr. Zdeňka Miklasová

zpráva „Vaříme zdravě - 8. ročník” již byla zobrazena 372x

Plavání – 5. ročník

Ve čtvrtek 22. 10. 2018 se žáci 4. – 7. ročníku zúčastní anglicky mluveného divadelního představení ve Valašských Kloboukách. Výuka plavání pro žáky 5. ročníku bude o týden odložena.