Vaříme zdravě - 8. ročník

- napsáno 6. března 2017 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-4611-866

V úterý 27.2.2017 si žáci 8. třídy do školy kromě učebnic a sešitů přinesli také suroviny na vaření. V rámci předmětu výchova ke zdraví a tématu zdravý životní styl a zdravá strava jsme se dohodli, že si žáci ve skupinách vyzkouší uvařit, ochutnat a ohodnotit vybrané „zdravé“ recepty.

Žáci se k vaření postavili velmi svědomitě – výběrem surovin, receptů, přípravou i následnou prezentací jídla. Namlsal se nejen žaludek, ale i oči.

Mezi recepty se objevily např. ovesné lívance s lesním ovocem, tortilla s kuřecím masem a zeleninou, tuňákový salát s kukuřicí a těstovinami, špaldové palačinky s domácí zavařeninou, kuřecí maso se zeleninou a těstovinami apod. Pochutnali si žáci i paní učitelka.Vyplazly jazyk

Mgr. Zdeňka Miklasová

zpráva „Vaříme zdravě - 8. ročník” již byla zobrazena 293x

Seznam dětí přijatých do 1. ročníku školního roku 2018/2019 najdete ZDE.

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.