ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Vaříme zdravě - 8. ročník

- napsáno 6. března 2017 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-4611-866

V úterý 27.2.2017 si žáci 8. třídy do školy kromě učebnic a sešitů přinesli také suroviny na vaření. V rámci předmětu výchova ke zdraví a tématu zdravý životní styl a zdravá strava jsme se dohodli, že si žáci ve skupinách vyzkouší uvařit, ochutnat a ohodnotit vybrané „zdravé“ recepty.

 

Žáci se k vaření postavili velmi svědomitě – výběrem surovin, receptů, přípravou i následnou prezentací jídla. Namlsal se nejen žaludek, ale i oči.

Mezi recepty se objevily např. ovesné lívance s lesním ovocem, tortilla s kuřecím masem a zeleninou, tuňákový salát s kukuřicí a těstovinami, špaldové palačinky s domácí zavařeninou, kuřecí maso se zeleninou a těstovinami apod. Pochutnali si žáci i paní učitelka.Vyplazly jazyk

                                                         Mgr. Zdeňka Miklasová

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Vaříme zdravě - 8. ročník” již byla zobrazena 507x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg