Vědomostní soutěže pro 2.stupeň

- napsáno 25. června 2012 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

souteze-patekvelka-2

V pátek 22. června jsme pro žáky 2.stupně připravili dvě vědomostní soutěže. V první z nich s názvem „Zkáza Titanicu aneb jak se žilo před 100 lety“ mezi sebou soutěžily celé třídní kolektivy. S rozdílem 0,5 bodu zvítězila před 7.a 8. třídou 6. třída.

Ve druhé soutěži si žáci vyzkoušeli, jaké mají vědomosti o K. J. Erbenovi a jeho díle Kytice. Soutěžila osmičlenná družstva složená z žáků 6., 7., 8. a 9. ročníku. O konečném výsledku rozhodl nejvyšší počet bodů. Zvítězilo družstvo ve složení: Lukáš Kamenčák, Jakub Šmatla, Karel Tomeček, Jiří David, Michael Hýbl, Radim Fojtík, Kristýna Šantová a Kristýna Frýželková.

zpráva „Vědomostní soutěže pro 2.stupeň” již byla zobrazena 1289x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.