Věnuj mobil

- napsáno 31. ledna 2019 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-7405-velka

Dne 31. ledna 2019 končí akce Věnuj mobil, do které se naše škola zapojila v rámci projektu Recyklohraní. Do dnešního dne se nám podařilo vysbírat celkem  40 vysloužilých mobilních telefonů. Díky oddělenému sběru mohou být telefony velmi efektivně recyklovány a tím šetříme přírodní surovinové zdroje. Věděli jste například, že recyklací sta kusů mobilních telefonů je uspořeno zhruba 25 litrů ropy? To odpovídá spotřebě průměrného automobilu při cestě z Prahy do Brna.

Děkujeme všem, kteří se zapojili.
Současně stále pokračuje v naší škole sběr baterií, drobných elektrospotřebičů a tonerů.
                                                   Mgr. Bronislav Šenkeřík
zpráva „Věnuj mobil” již byla zobrazena 164x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: