ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

VSL - odbíjená 2017

- napsáno 31. března 2017 v kategorii Sport autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-4799-velka

Ve čtvrtek 30.3. jsme se s ambicemi na 2. místo zúčastnily VSL v Brumově-Bylnici. Náš tým se skládal ze „zkušenějších“ hráček devátých tříd (Kateřina Fojtíková, Denisa Hnaníčková, Barbora Šuráňová, Natálie Kujová, Lenka Krejčířová) a osmé třídy (Adéla Bačová, Marie Chovančíková, Eliška Soukupová, Monika Strnadová, Katka Kulíšková, Alžběta Vilímková, Veronika Lišková). 

Asi 2 týdny před turnajem nám bylo sděleno složení naší skupiny – Valašské Klobouky, Slavičín, Luhačovice, takže jsme tušily, že to nebude lehké a paní uč. Hnaníčková se nás snažila připravit. Myslím, že se jí to povedlo. Prvním soupeřem byly Valašské Klobouky. I když se nám ze začátku moc nedařilo a paní učitelka nás musela uklidnit přerušením hry, vyhrály jsme 2:0. Dále proti nám nastoupily asi nejsilnější soupeřky ze skupiny – Luhačovice. V 1. setu jsme měly náskok, ale ve 2. nám byly hned v patách. Třetí zápas proti Slavičínu jsme vyhrály s  náskokem opět 2:0. Naši skupinu B jsme vyhrály a čekalo nás finále proti výherci skupiny A – domácímu Brumovu. Též musíme podotknout, že Brumov je členem krajské soutěže. Opravdu jsme se těšily, dobře jsme se rozcvičily a zahájily zápas v sestavě: florbalistka, 3 házenkářky, fotbalistka a pouze 1 volejbalistka. V losu jsme prohrály míč, takže začínal Brumov a budoval hned 7 body po sobě. Následně jsme vyrovnaly a dokonce začaly vyhrávat. Pak zase skórovaly domácí, avšak my jsme vzápětí odpověděly a náskok si udržely až do konce 1. setu, který jsme s velkým nasazením ale i chybami, jak našimi tak i soupeře, vyhrály. Do 2. setu jsme nastoupily s ještě větším nasazením a obrovskou podporou spoluhráček a také dalších týmů (děkujeme!!!). Soupeře jsme tak dobře „rozhodily“ a neustále chyboval. Hodně se nám dařilo „ulévat“ do soupeřova hřiště, ale také smečovat. Brumovu se podařilo nakonec náš náskok dotáhnout až na 18:18, jenže my jsme byly stále o krok vpřed a vyhrály jsme 20:18. 

Musím říct, že s takovým nasazením a tolika povedenými útoky jsme ještě nehrály. 

Celým turnajem nás provázel pokřik: „ Když se opře celý tým, vyhrajeme, já to vím. Černá, žlutá, to jsou barvy naše, ze soupeřů je už kaše. Jako Štítňanky to rozjedem, s výhrou domů pojedem!!!“

                                                       Barbora Šuráňová, Denisa Hnaníčková, 9.A 

→ přejít na fotogalerii

zpráva „VSL - odbíjená 2017” již byla zobrazena 610x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg