ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Výlet 2. a 3. třídy - 2016

- napsáno 8. června 2016 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

vylet-007-998

Ráno 7. 6. 2016 sluníčko svítilo, batohy byly plné dobrot, nic nebránilo tomu, aby se žáci 2. a  3. třídy mohli vydat na výlet. Cíl naší cesty byl hrad Buchlov, zámek Buchlovice a Velehrad.

 

 

Nejdříve jsme si prohlédli mohutný hrad Buchlov. Zaujaly nás sbírky zbraní, zvířat a také pověsti. Z  věže  hradu jsme viděli další cíl výletu  -  Buchlovice a Velehrad. V Buchlovicích se nám líbil park, pávi ve voliéře a překrásný zámek. Obdivovali jsme jeho  nádherné zařízení. Mnozí si představovali život v těchto komnatách a v parku. V Buchlovicích jsme koupili suvenýry. Pak jsme se přemístili na Velehrad. Překvapila nás velikost a krása baziliky.

Pak jsme jen dokoupili poslední dárečky a vyjeli  směrem k domovu. Cestu zpět jsme si zkrátili zpěvem známých písniček. Výlet  se vydařil.

                            Mgr. Zdenka Vargová

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Výlet 2. a 3. třídy - 2016” již byla zobrazena 635x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg