Výlet 2. a 3. třídy - 2016

- napsáno 8. června 2016 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

vylet-007-998

Ráno 7. 6. 2016 sluníčko svítilo, batohy byly plné dobrot, nic nebránilo tomu, aby se žáci 2. a  3. třídy mohli vydat na výlet. Cíl naší cesty byl hrad Buchlov, zámek Buchlovice a Velehrad.

Nejdříve jsme si prohlédli mohutný hrad Buchlov. Zaujaly nás sbírky zbraní, zvířat a také pověsti. Z  věže  hradu jsme viděli další cíl výletu  -  Buchlovice a Velehrad. V Buchlovicích se nám líbil park, pávi ve voliéře a překrásný zámek. Obdivovali jsme jeho  nádherné zařízení. Mnozí si představovali život v těchto komnatách a v parku. V Buchlovicích jsme koupili suvenýry. Pak jsme se přemístili na Velehrad. Překvapila nás velikost a krása baziliky.

Pak jsme jen dokoupili poslední dárečky a vyjeli  směrem k domovu. Cestu zpět jsme si zkrátili zpěvem známých písniček. Výlet  se vydařil.

Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „Výlet 2. a 3. třídy - 2016” již byla zobrazena 559x