Výlet 2. a 3. třídy 2017

- napsáno 15. června 2017 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-9526-velka

V úterý  13. 6. 2017 vyjeli  žáci  2.  a 3. třídy na  dlouho očekávaný výlet. Modrá obloha slibovala spoustu zážitků.

Nejdříve jsme navštívili závod  Kovosteel  ve Starém Městě. Dozvěděli  jsme se zajímavé informace o třídění odpadu. Pak jsme vláčkem Stelinkou  projeli  celý  areál závodu. V parku jsme s úžasem obdivovali zvířata z kovového odpadu. Na závěr jsme se proměnili v piráty,  protože jsme „pluli“ na pirátském korábu.

Dalším cílem naší cesty byla Modrá. V Archeoskanzenu jsme získali cenné informace o životě našich předků. Už víme, jak bydleli, jak se oblékali. Ochutnali jsme jídlo Slovanů, vyzkoušeli nás ve škole, naučili nás střílet lukem a oblékli nás do vojenské zbroje.

V Živé vodě jsme ve skleněném  tunelu  pod vodou  obdivovali živočichy našich řek Viděli jsme obrovské jesetery, štiky, kapry…   Ve venkovním areálu jsme si mohli prohlédnout  vše, co patří k ekosystému rybníka.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Albertu dokoupit  dárečky. Domů jsme se vraceli plni zážitků.

Mgr. D. Černíčková, Mgr. J. Jankových

zpráva „Výlet 2. a 3. třídy 2017” již byla zobrazena 96x

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.

Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ.

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

• Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy