Výlet 2. a 3. třídy 2017

- napsáno 15. června 2017 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-9526-velka

V úterý  13. 6. 2017 vyjeli  žáci  2.  a 3. třídy na  dlouho očekávaný výlet. Modrá obloha slibovala spoustu zážitků.

Nejdříve jsme navštívili závod  Kovosteel  ve Starém Městě. Dozvěděli  jsme se zajímavé informace o třídění odpadu. Pak jsme vláčkem Stelinkou  projeli  celý  areál závodu. V parku jsme s úžasem obdivovali zvířata z kovového odpadu. Na závěr jsme se proměnili v piráty,  protože jsme „pluli“ na pirátském korábu.

Dalším cílem naší cesty byla Modrá. V Archeoskanzenu jsme získali cenné informace o životě našich předků. Už víme, jak bydleli, jak se oblékali. Ochutnali jsme jídlo Slovanů, vyzkoušeli nás ve škole, naučili nás střílet lukem a oblékli nás do vojenské zbroje.

V Živé vodě jsme ve skleněném  tunelu  pod vodou  obdivovali živočichy našich řek Viděli jsme obrovské jesetery, štiky, kapry…   Ve venkovním areálu jsme si mohli prohlédnout  vše, co patří k ekosystému rybníka.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Albertu dokoupit  dárečky. Domů jsme se vraceli plni zážitků.

Mgr. D. Černíčková, Mgr. J. Jankových

zpráva „Výlet 2. a 3. třídy 2017” již byla zobrazena 402x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: