Výlet 2. a 3. třídy - Buchlov

- napsáno 12. června 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-0047-velka

V pátek ráno 8. 6. 2018  svítilo sluníčko, batohy byly plné dobrot, nic nebránilo tomu, aby se žáci 2. a  3. tříd vydali na výlet. Cíl naší cesty byl hrad Buchlov, zámek Buchlovice a Velehrad.

Nejdříve jsme si prohlédli mohutný hrad Buchlov. Zaujaly nás sbírky zbraní, zvířat a také pověsti. Z  věže hradu jsme viděli další cíl výletu  -  Buchlovice a Velehrad. Na vyhlídce nás trochu postrašil déšť, ale nám to nevadilo. V Buchlovicích se nám líbil překrásný zámek, park, pávi ve voliéře a zvířátka v záchranné stanici. Pak jsme jeli na Velehrad. Překvapila nás velikost a krásná výzdoba baziliky. V obchodním domě ve Starém Městě  jsme dokoupili poslední dárečky a vyjeli  směrem k domovu. Cestu zpět jsme si zkrátili zpěvem známých písniček. Výlet  se vydařil.

zpráva „Výlet 2. a 3. třídy - Buchlov” již byla zobrazena 281x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: