Výlet 2. a 3. třídy

- napsáno 11. června 2015 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

nova-464-847

Ve středu  10.6.2015  vyjeli  žáci  2.  a 3. třídy na  vytoužený  výlet. Ranní sluníčko slibovalo spoustu zážitků.

Nejdříve jsme navštívili závod  Kovosteel  ve Starém Městě . Dověděli  jsme se zajímavé informace o třídění odpadu. Pak jsme vláčkem Stelinkou  projeli  celý  areál závodu. V parku jsme s úžasem obdivovali zvířata z kovového odpadu. Na závěr jsme se proměnili v piráty,  protože jsme „pluli“ na pirátském korábu a rozhlíželi se z majáku ( vše vyrobeno z  kovoodpadu).

Další cíl naší cesty byla Modrá. V Archeoskanzenu jsme získali cenné informace o životě našich předků. Už víme, jak bydleli, jak se oblékali. Ochutnali jsme jídlo Slovanů, vyzkoušeli nás ve škole, naučili nás střílet lukem a oblékli nás do vojenské zbroje.

V Živé vodě jsme ve skleněném  tunelu  pod vodou  obdivovali živočichy našich řek.  Viděli jsme obrovské jesetery, štiky, kapry…   Ve venkovním areálu jsme si mohli prohlédnout  vše, co patří k ekosystému rybníka.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Albertu dokoupit  dárečky. Domů jsme se vraceli plni zážitků.

Zdenka Vargová, Dana Černíčková

zpráva „Výlet 2. a 3. třídy” již byla zobrazena 543x

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.

Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ.

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

• Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy