Výlet 2. a 3. třídy

- napsáno 11. června 2015 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

nova-464-847

Ve středu  10.6.2015  vyjeli  žáci  2.  a 3. třídy na  vytoužený  výlet. Ranní sluníčko slibovalo spoustu zážitků.

Nejdříve jsme navštívili závod  Kovosteel  ve Starém Městě . Dověděli  jsme se zajímavé informace o třídění odpadu. Pak jsme vláčkem Stelinkou  projeli  celý  areál závodu. V parku jsme s úžasem obdivovali zvířata z kovového odpadu. Na závěr jsme se proměnili v piráty,  protože jsme „pluli“ na pirátském korábu a rozhlíželi se z majáku ( vše vyrobeno z  kovoodpadu).

Další cíl naší cesty byla Modrá. V Archeoskanzenu jsme získali cenné informace o životě našich předků. Už víme, jak bydleli, jak se oblékali. Ochutnali jsme jídlo Slovanů, vyzkoušeli nás ve škole, naučili nás střílet lukem a oblékli nás do vojenské zbroje.

V Živé vodě jsme ve skleněném  tunelu  pod vodou  obdivovali živočichy našich řek.  Viděli jsme obrovské jesetery, štiky, kapry…   Ve venkovním areálu jsme si mohli prohlédnout  vše, co patří k ekosystému rybníka.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Albertu dokoupit  dárečky. Domů jsme se vraceli plni zážitků.

Zdenka Vargová, Dana Černíčková

zpráva „Výlet 2. a 3. třídy” již byla zobrazena 722x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.