Výlet 2. a 3. třídy

- napsáno 11. června 2015 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

nova-464-847

Ve středu  10.6.2015  vyjeli  žáci  2.  a 3. třídy na  vytoužený  výlet. Ranní sluníčko slibovalo spoustu zážitků.

Nejdříve jsme navštívili závod  Kovosteel  ve Starém Městě . Dověděli  jsme se zajímavé informace o třídění odpadu. Pak jsme vláčkem Stelinkou  projeli  celý  areál závodu. V parku jsme s úžasem obdivovali zvířata z kovového odpadu. Na závěr jsme se proměnili v piráty,  protože jsme „pluli“ na pirátském korábu a rozhlíželi se z majáku ( vše vyrobeno z  kovoodpadu).

Další cíl naší cesty byla Modrá. V Archeoskanzenu jsme získali cenné informace o životě našich předků. Už víme, jak bydleli, jak se oblékali. Ochutnali jsme jídlo Slovanů, vyzkoušeli nás ve škole, naučili nás střílet lukem a oblékli nás do vojenské zbroje.

V Živé vodě jsme ve skleněném  tunelu  pod vodou  obdivovali živočichy našich řek.  Viděli jsme obrovské jesetery, štiky, kapry…   Ve venkovním areálu jsme si mohli prohlédnout  vše, co patří k ekosystému rybníka.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Albertu dokoupit  dárečky. Domů jsme se vraceli plni zážitků.

Zdenka Vargová, Dana Černíčková

zpráva „Výlet 2. a 3. třídy” již byla zobrazena 646x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.