Výlet 4. a 5. ročník

- napsáno 5. června 2015 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

vylet-4-5-15-velka

Ve středu 3. června vyrazili žáci 4. a 5.  třídy na svůj školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Tady si ve Valašském muzeu v přírodě  prohlédli všechny tři jeho části: Mlýnskou dolinu, Dřevěné městečko i Valašskou dědinu.

Navštívili také starou školu, ve které je přivítal pan řidící se slečnou učitelkou. Zasedli do lavic a zúčastnili se vyučování dle dřívějších způsobů. Vyzkoušeli si psaní na břidlicové tabulky nebo krasopis husím brkem a inkoustem. Nechyběly ani ruční práce, ve kterých si vyrobili káču a „bzunček“. V tělocviku se pak naučili hrát kuličky, cvrnkat fazole, střelbu z luku, chodili na chůdách a jiné hry, kterými se dříve děti bavily.
Poté jsme zavítali do Technického muzea TATRA v Kopřivnici. Tady dostaly děti pracovní listy, pomocí kterých hledaly různé informace o vystavených exemplářích.
Domů jsme se šťastně  vrátili v plném počtu, unavení, ale spokojení.

Markéta Petrů a Naděžda Hnaníčková

zpráva „Výlet 4. a 5. ročník” již byla zobrazena 518x

Seznam dětí přijatých do 1. ročníku školního roku 2018/2019 najdete ZDE.

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.