Výlet 4. a 5. ročník

- napsáno 5. června 2015 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

vylet-4-5-15-velka

Ve středu 3. června vyrazili žáci 4. a 5.  třídy na svůj školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Tady si ve Valašském muzeu v přírodě  prohlédli všechny tři jeho části: Mlýnskou dolinu, Dřevěné městečko i Valašskou dědinu.

Navštívili také starou školu, ve které je přivítal pan řidící se slečnou učitelkou. Zasedli do lavic a zúčastnili se vyučování dle dřívějších způsobů. Vyzkoušeli si psaní na břidlicové tabulky nebo krasopis husím brkem a inkoustem. Nechyběly ani ruční práce, ve kterých si vyrobili káču a „bzunček“. V tělocviku se pak naučili hrát kuličky, cvrnkat fazole, střelbu z luku, chodili na chůdách a jiné hry, kterými se dříve děti bavily.
Poté jsme zavítali do Technického muzea TATRA v Kopřivnici. Tady dostaly děti pracovní listy, pomocí kterých hledaly různé informace o vystavených exemplářích.
Domů jsme se šťastně  vrátili v plném počtu, unavení, ale spokojení.

Markéta Petrů a Naděžda Hnaníčková

zpráva „Výlet 4. a 5. ročník” již byla zobrazena 552x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.