Vzpoura úrazům

- napsáno 6. dubna 2017 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-3572-velka

V rámci projektu VZP Vzpoura úrazům navštívili naši školu ve čtvrtek 6. 4. 2017 Michal Vondráček a Pavel Bambousek, kteří hovořili o svém úrazu a o životě s následným postižením. Žáky upozornili na rizikovost určitých životních situací a poukázali, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum. Motivovali děti k zodpovědné péči o vlastní zdraví a zdraví lidí v jejich okolí. Beseda byla velmi zajímavá a poučná.

zpráva „Vzpoura úrazům” již byla zobrazena 427x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.