WE REMEMBER

- napsáno 28. ledna 2019 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

weremember-1-of-1

Dne 27. 1. 1945 byl osvobozen největší koncentrační tábor  – Osvětim (Polsko).  Proto se toto datum spojuje v dnešní době s Dnem obětí holocaustu. Na sociálních sítích se v této souvislosti objevila informace o celosvětové výzvě pod názvem „WE REMEMBER“ (pamatujeme). Uvedli ji do pohybu lidé, kteří přežili věznění v Osvětimi. Chtěli tak apelovat na eskalaci násilí v dnešní době. Na základě toho jsme se tak do výzvy zapojili i my.

Děkuji ředitelství školy, žákům a  firmě H&H Creative s.r.o. za vstřícnost a pomoc při realizaci tohoto nápadu.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „WE REMEMBER” již byla zobrazena 100x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.