ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Žáci 8. a 9. ročníku obdivovali Prahu

- napsáno 26. května 2010 v kategorii Exkurze-výlety autorem Žáci

zs-stitna-2010-praha-8-9-rocnik-uvod Exkurzi do Prahy pro nás zorganizovali učitelé dějepisu a zeměpisu (p. uč. Chromíková a p. uč. Tkadlecová) a třídní učitelé 8. ročníku (p. uč. Strnadová a p. uč. Šenkeřík). Ve středu 26. května ráno jsme vstávali v očekávání, jaké bude počasí. I po náročné a únavné cestě do Prahy jsme se všichni rozzářili při pohledu na ranní Prahu. Metrem jsme nejprve přijeli na stanici Malostranská, odkud jsme Zámeckými schody vystoupili na Pražský hrad, kde začala naše „štítenská cesta“.

Mnozí z nás se při vstupu snažili rozesmát hradní stráž, ale nepodařilo se. Obdivovali jsme kostel sv. Jiří a chrám sv. Víta, který jsme si mohli prohlédnout i uvnitř. Cestou po  Nerudově ulici jsme minuli dům „U Dvou slunců“, v němž žil básník Jan Neruda.

Naše procházka Malou Stranou končila prohlídkou Karlova mostu, odkud nás upoutala vyhlídka  na budovu Národního divadla. Pak jsme se vydali na  Staroměstské náměstí, kde jsme si počkali na druhou hodinu, abychom viděli v pohybu známý orloj. Zašli jsme i na krátkou prohlídku Židovského Města,  Prašné brány a Obecního domu. Odtud jsme se dostali na Václavské náměstí, kde naše procházka  Prahou končila a měli jsme zde rozchod.

Přestože byl výlet velmi náročný,  budeme na něj rádi vzpomínat.

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Žáci 8. a 9. ročníku obdivovali Prahu” již byla zobrazena 1106x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

11.07.2019
PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

 • aktovku, pouzdro
 •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
 •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
 • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)                    
 • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
 • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
 • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
 • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
 •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

 

Pro vaše dítě jsme objednali:  

 • sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
 • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2019

 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg