ZFF 2017

- napsáno 2. června 2017 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

161362921-0a2a58

V pondělí 29. 5. 2017 se v rámci Dne dětí uskutečnila již tradiční návštěva 57. Ročníku ZFF ve Zlíně. Žáci 2. stupně společně navštívili projekci francouzsko – kanadského filmu „Z Paříže do Paříže.“

Snímek sleduje osudy dvou mladých židovských chlapců, kteří žijí během druhé světové války ve Francii. Když bylo Josephovi Joffovi deset, dostali společně s bratrem Mauricem od otce peníze a mapu. Otec je tak vyslal na nebezpečnou cestu v naději, že uniknou z nacisty okupované Paříže roku 1941. Při cestě do demilitarizované zóny na jihu jsou však oba chlapci nevyhnutelně lapeni do víru války. Za občasné pomoci laskavých lidí se oba sourozenci snaží prodrat překážkami, které nastražili nacisté. Chtějí se vyhnout strašlivého osudu mnohým dalších, kteří se snažili o totéž.

Myslím, že film, který popisuje, jak děti předčasně dospívají, kdykoli vidí smrt a hrůzy války, všechny zaujal a zanechal v nás hluboké dojmy.

Zdeňka Miklasová

zpráva „ZFF 2017” již byla zobrazena 112x

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.

Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ.

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

• Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy