ZFF 2017

- napsáno 2. června 2017 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

161362921-0a2a58

V pondělí 29. 5. 2017 se v rámci Dne dětí uskutečnila již tradiční návštěva 57. Ročníku ZFF ve Zlíně. Žáci 2. stupně společně navštívili projekci francouzsko – kanadského filmu „Z Paříže do Paříže.“

Snímek sleduje osudy dvou mladých židovských chlapců, kteří žijí během druhé světové války ve Francii. Když bylo Josephovi Joffovi deset, dostali společně s bratrem Mauricem od otce peníze a mapu. Otec je tak vyslal na nebezpečnou cestu v naději, že uniknou z nacisty okupované Paříže roku 1941. Při cestě do demilitarizované zóny na jihu jsou však oba chlapci nevyhnutelně lapeni do víru války. Za občasné pomoci laskavých lidí se oba sourozenci snaží prodrat překážkami, které nastražili nacisté. Chtějí se vyhnout strašlivého osudu mnohým dalších, kteří se snažili o totéž.

Myslím, že film, který popisuje, jak děti předčasně dospívají, kdykoli vidí smrt a hrůzy války, všechny zaujal a zanechal v nás hluboké dojmy.

Zdeňka Miklasová

zpráva „ZFF 2017” již byla zobrazena 224x

Plavání – 5. ročník

Ve čtvrtek 22. 10. 2018 se žáci 4. – 7. ročníku zúčastní anglicky mluveného divadelního představení ve Valašských Kloboukách. Výuka plavání pro žáky 5. ročníku bude o týden odložena.