Zpěváčci Valašskoklobucka 2019

- napsáno 8. dubna 2019 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

stazeny-soubor-161

V neděli 7. 4 .2019 proběhla ve Valašských Kloboukách soutěž Zpěváčci Valašskoklobucka.

V 1. kategorii do 9 let zpívalo 11 zpěváčků, ve 2. kategorii do 15 let soutěžilo 23 zpěváků. Naši školu reprezentovala tato děvčata: Vendulka Urbanová, Kristýnka Fojtíková ( obě ze 3. třídy), Katka Matúšů ( 5.tř.), Míša Manová (6.tř.) a Adélka Zvonková ( 2.tř.), která reprezentovala Malý Klobučánek.

Všechny děti své písničky krásně zazpívaly a porota měla těžkou práci při rozhodování. V 1. kategorii byla vybrána jako náhradnice Kristýnka Fojtíková, v 2. kategorii obsadila 2. místo Katka Matúšů, která postupuje do oblastního kola ve Vsetíně. Vendulka a Kristýnka získaly v kategorii vícehlasů 1. místo.

Úroveň letošní soutěže byla velmi vysoká. Zpěváky doprovázena CM Klobučan a společně jsme prožili příjemné odpoledne. Děkuji rodičům za podporu svých dětí a všem našim zpěváčkům přeji, aby měly stále ze zpěvu radost.

Zdenka Vargová

zpráva „Zpěváčci Valašskoklobucka 2019” již byla zobrazena 150x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

20.08.2019
Oznamujeme rodičům nových žáků, že od pondělí 26. 8. 2019 si mohou  od 8,00 do 14,00 hodin vyzvedávat v kanceláři ŠJ čipy a informační leták ke stravování. Záloha na čip činí 100 Kč.

Ceny stravného od 1. 9. 2019

• 7 – 10 let         26,– Kč
  • 11 – 14 let       27,– Kč
  • 15 a více let    28,– Kč

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

Cena obědu činí 75,– Kč.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září