Zpěváček Valašskoklobucka 2016

- napsáno 21. března 2016 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

zpevacci-004-769

V sobotu odpoledne 19. března 2016  patřil kulturní dům  ve Valašských Kloboukách  oblastní soutěži dětských zpěváčků Valašskoklobucka. Naši školu zastupovali v 1. kategorii Kateřina Matúšů a Eliška Juřenčáková (žákyně 2. ročníku) a ve 2. kategorii Dušan Šerý (žák 6. ročníku).  Konkurence byla i v tomto roce velká, zpěváčci byli z celého regionu. V 1. kategorii soutěžilo 16 a ve 2. kategorii 25 zpěváků. Při zpěvu je doprovázela cimbálová muzika Klobučan.

Blahopřejeme  Katce  Matúšů, která získala 3. místo ve své kategorii.  Další soutěžící se sice neumístili, ale  svým  krásným zpěvem potěšili všechny posluchače. Věříme, že všichni budou rozvíjet svůj talent v lidových kroužcích.

Zdenka Vargová

zpráva „Zpěváček Valašskoklobucka 2016” již byla zobrazena 607x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.